
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 900 V |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Threshold Voltage | 1.1 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Voltage Monitors |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Accuracy | 1.6 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63180
Ext.Price$0.63180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63180 | $0.63180 |
| 10 | $0.45483 | $4.54830 |
| 25 | $0.40951 | $10.23775 |
| 50 | $0.38437 | $19.21850 |
| 100 | $0.36078 | $36.07800 |
| 300 | $0.34145 | $102.43500 |
| 500 | $0.32316 | $161.58000 |
| 1000 | $0.31120 | $311.20000 |
| 3000 | $0.29720 | $891.60000 |
| 5000 | $0.28384 | $1419.20000 |
